Szkoła muzyczna
I stopnia
w Błażowej

Ostatnie wydarzenia

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej !

Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej zaprasza na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dnia 15 października o godzinie 16:30 w auli gimnazjum w wykonaniu Uczniów Szkoły Muzycznej.  Zapraszamy !...

Odwołane Zajęcia !

W związku ze szkoleniem nauczycieli w dniu 15.10.2018 r. (poniedziałek) zostają odwołane wszystkie zajęcia odbywające się w godz. 14:00 - 15:30

Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej powstała z inicjatywy władz miasta w 2013 roku. Placówka prowadzi naukę gry na instrumentach: akordeon, flet poprzeczny, fortepian, gitara, trąbka, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce, puzon.
Edukacja muzyczna daje dziecku nie tylko możliwość rozwijania jego uzdolnień i zainteresowań, pozwala także rozwijać wrażliwość estetyczną, kształtuje świadomego odbiorcę muzyki. Badania naukowców dowodzą również, że nauka w szkole muzycznej poprawia koncentrację, pamięć, umiejętność logicznego myślenia, pomaga też radzić sobie ze stresem.

Nauka w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej zorganizowana jest w dwóch cyklach: 6 – letnim i 4 – letnim. Uczniem klasy pierwszej sześcioletniego cyklu kształcenia może zostać kandydat, tóry w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 5 oraz nie więcej niż 8 lat, natomiast o przyjęcie do klasy pierwszej czteroletniego cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat. Warunkiem koniecznym jest uzyskanie pozytywnej oceny komisji podczas wstępnego badania uzdolnień kandydatów.

Obok indywidualnych lekcji gry na instrumencie, uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy podczas zajęć teoretycznych: kształcenia słuchu, rytmiki i audycji muzycznych, rozszerzają również swoje umiejętności jako członkowie chóru oraz zespołów kameralnych.

Nie przegap ciekawych eventów!

Bądź na bieżąco z konkursami i warsztatami, śledź wydarzenia na kalendarzu i daj znać w komentarzu co o nich myślisz 😉

Informujemy, że poniżej jest możliwość pobrania Wniosku o przyjęcie dziecka do Szkoły Muzycznej I stopnia w Błażowej