Szkoła muzyczna
I stopnia
w Błażowej

Ostatnie wydarzenia

Konsultacje dla kandydatów!

Spotkania dla kandydatów połączone z prezentacją instrumentów: 21.04 - skrzypce, gitara, perkusja 12.05 - fortepian, akordeon 19.05 - instrumenty dęte Spotkania odbędą się o godz. 9.30 do 12.00 w  Szkole Muzycznej I st. w...

Wywiadówka!!!

Ogłoszenie!!! Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej Wywiadówka szkolna 23.04.2018 r. Spotkania z nauczycielami przedmiotów teoretycznych godz. 17.30 (zajęcia teoretyczne odwołane od godz. 17.30) Spotkania z nauczycielami instrumentów godz....

Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej powstała z inicjatywy władz miasta w 2013 roku. Placówka prowadzi naukę gry na instrumentach: akordeon, flet poprzeczny, fortepian, gitara, trąbka, klarnet, perkusja, saksofon, skrzypce, puzon.
Edukacja muzyczna daje dziecku nie tylko możliwość rozwijania jego uzdolnień i zainteresowań, pozwala także rozwijać wrażliwość estetyczną, kształtuje świadomego odbiorcę muzyki. Badania naukowców dowodzą również, że nauka w szkole muzycznej poprawia koncentrację, pamięć, umiejętność logicznego myślenia, pomaga też radzić sobie ze stresem.

Nauka w Szkole Muzycznej I stopnia w Błażowej zorganizowana jest w dwóch cyklach: 6 – letnim i 4 – letnim. Uczniem klasy pierwszej sześcioletniego cyklu kształcenia może zostać kandydat, tóry w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 5 oraz nie więcej niż 8 lat, natomiast o przyjęcie do klasy pierwszej czteroletniego cyklu kształcenia może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 8 lat oraz nie więcej niż 16 lat. Warunkiem koniecznym jest uzyskanie pozytywnej oceny komisji podczas wstępnego badania uzdolnień kandydatów.

Obok indywidualnych lekcji gry na instrumencie, uczniowie mają możliwość zdobywania wiedzy podczas zajęć teoretycznych: kształcenia słuchu, rytmiki i audycji muzycznych, rozszerzają również swoje umiejętności jako członkowie chóru oraz zespołów kameralnych.

Nie przegap ciekawych eventów!

Bądź na bieżąco z konkursami i warsztatami, śledź wydarzenia na kalendarzu i daj znać w komentarzu co o nich myślisz 😉